ANTALYA SÜS BİTKİLERİ ÜRETİM VE LOJİSTİK MERKEZİ PROJESİ LANSMAN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin koordinasyonunda, Uluslararası Royal FloraHolland Kooperatifi ile Çiçekçiler Birliği Sektörel Dış Ticaret Şirketi’nin ortak geliştirdiği bir proje olan “Antalya Süs Bitkileri Üretim ve Lojistik Merkezi Projesi”, 3 Ekim 2017 Salı günü Ankara Ticaret Odası’nda T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla düzenlenen toplantıyla duyurulmuştur.

Yapılan tanıtım toplantısında, başta Sn. Nihat Zeybekçi olmak üzere, ATO Başkanı Gürsel Baran, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ve Royal FloraHolland CEO’su Lucas Vos, Türkiye çiçekçilik sektörünün ülke ekonomisindeki payını ve önemini vurgulayan konuşmalar yapmışlardır.

Toplantıda paydaşlar arasında imzalanan protokol antlaşması ile 3 yıllık projenin resmi temelleri atılmıştır. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Royal FloraHolland ve Çiçekçiler Birliği’nin sunumları ve tanıtım filmleri ile birlikte iş ve akademi dünyasından gelen konuklara projenin içeriği ve hedefleri ile ilgili detaylı bilgi verilmiştir.

 

< haberlere geri dön