Süs Bitkileri Sektörü Sorunları Çözüm Toplantısı GerçekleştirildiEkonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKÇİ’nin  himayelerinde düzenlenen tarım sektörü toplantısında alınan  karar doğrultusunda, 3 mart 2017 tarihinde Ekonomi Bakanlığı’nda İhracat Genel Müdürlüğü’nde süs bitkileri sektörü sorunlarını ele almak üzere ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

İhracat Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı Musa DEMİR başkanlığında gerçekleştirilen  toplantıya, Süs Bitkileri ve mamulleri ihracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman BAĞDATLIOĞLU, Başkan Yrd. Lütfi GÖBÜŞ, Üyeleri Erol KAYA, Yakup GÖNCÜOĞLU katılım sağlamıştır. Sektörel sorunları ele almak üzere Ekonomi Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma  Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan üst düzey temsilciler katılım sağlamıştır.

Toplantıda süs bitkileri sektörünün güncel sorunları Bakanlıklar düzeyinde ele alınmış, bir yol planı oluşturulmuştur.  Bakanlık temsilcilerinin ve İhracatçılar birliği yönetiminin  oluşturacağı  çalışma grupları ile düzenli toplantılar gerçekleştirilmesi ve mevcut sorunlara ivedi ve kalıcı çözümler bulunması hedeflenmiştir.

< haberlere geri dön